top of page

BECKOVSKÉ SLNKO

2015

OCENENÁ OSOBNOSŤ

UNIV. PROF. MGR. ART. EVA BLAHOVÁ

Eva Blahová

Výnimočná osobnosť svetovej opernej scény. Úspešná mezzosopranistka a svetoznáma pedagogička dodnes vychováva
výrazné talenty operného sveta a svoje umenie učí od Ameriky cez Európu až po Áziu. 

„Ten, kto robí svoju prácu s láskou, nikdy nie je unavený.“

Eva Blahová je profesionál s obrovským ľudským rozmerom a je veľkou inšpiráciou pre nás i ďalšie generácie.

OCENENIE

Prvý ročník Beckovského slnka bol taký ako jeho ocenená – noblesný, krásny, veľmi milý a v priateľskej atmosfére.

 

Evka Blahová bola práve tou osobnosťou, kvôli ktorej vznikla prvotná myšlienka usporiadať toto podujatie.

 

Tento podvečer bol tak vzdaním holdu jednej úžasnej osobnosti Slovenska a vďaka vystúpeniu jej žiakov, ktorí pricestovali až z 8. krajín sveta aj výnimočným večerom opernej divy a ďalších operných osobností, ktoré vychovala. 

Beckovské slnko 2015 - Eva Blahová
PLAY

EVA BLAHOVÁ

Úspešná mezzosopranistka a pedagogička, profesorka Eva Blahová pochádza z umeleckej rodiny operného speváka Janka Blaha, je rodáčou zo Skalice. Vyštudovala operný a koncertný spev na VŠMU v Bratislave u profesorky Anny Hrušovskej a v štúdiách pokračovala na Akademie für Musik und darstellende Kunst vo Viedni.

32 rokov bola profesorkou spevu na VŠMU v Bratislave, pedagogicky pôsobila v Europe Mozart Foundation, Nórskej kráľovskej opere a hosťovala na univerzite vo  fínskom Turku. V súčasnosti pôsobí ako profesorka na Akadémií umení v Banskej Bystrici.

Vychovala mnoho významných osobností operného sveta, napríklad aj svetoznámu Magdalénu Koženú. Svoje vedomosti odovzdávala študentom po celom svete- od Ameriky, cez Európu až po Japonsko.

„Ten, kto robí svoju prácu s láskou, nikdy nie je unavený, “ hovorí temperamentná, vždy usmiata profesorka spevu a dokazuje nám to každý deň. V roku 2014 oslávila životné jubileum 70 rokov a dodnes svoje vedomosti odovzdáva študentom na Akadémii umení v Banskej Bystrici.

Je prezidentkou Slovensko-kanadského hudobného fondu a Medzinárodnej speváckej súťaže Mikuláša Schneidera Trnavského, bola členkou umeleckej rady festivalu Pražská jar, Národného divadla v Prahe a Bratislavských hudobných slávností.  

V Amerike ju ocenili ako Great Woman of the 21st century, je nositeľkou štátneho vyznamenania Radu Ľudovíta Štúra II. triedy  prezidenta Slovenskej republiky Ivana Gašparoviča za významnú umelecko-pedagogickú činnosť.

Nositeľka štátneho vyznamenania The Knights First Class Award of the Order of the Lion of Finland, udelené prezidentkou Fínska Tarjou Halonenje. Získala zlatú medailu za zásluhy o Rakúsku republiku Das Goldene Ehrenzaichen 2010 für Dienste um Republic Österreich, je čestnou občiankou mesta Skalica. Eva Blahová je profesionál s obrovským ľudským rozmerom a je veľkou inšpiráciou pre nás i ďalšie generácie.

Na otázku, ako to všetko stíha, hovorí: „Keď uvažujete o veciach v predstihu, máte náskok, ste sebaistejší a automaticky sa vám viac darí.“
Eva Blahová
CV-Eva
Eva Blahová
Eva Blahová
Galéria fotiek BS

BECKOVSKÉ SLNKO 2015 NA FOTKÁCH

SPONZORI A PARTNERI

Veľká vďaka patrí sponzorom, ktorí sa rozhodli našu akciu podporiť a bez ktorej by sme nemohli náš projekt zrealizovať.

Vážime si každý druh pomoci. Sme šťastní, že mnohí sponzori každoročne prijímajú naše pozvanie a osobne sa stretávame na našom podujatí.

 

Ďakujeme im aj za to, že aj oni tvoria výnimočnú atmosféru každého ročníka.

Sponzori.jpg
bottom of page